Modele personalizate [Cum modifici un model ]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Modele personalizate [Cum modifici un model ] Empty Modele personalizate [Cum modifici un model ]

Mesaj Scris de DeepEvil Mier 20 Noi - 9:00

Pasul 1.Download:HL-Model Viewer
Pasul 2.Dam click pe executabil si dam next>next>start>exit

96163970.png
Pasul 3. Deschidem HL-Model Viewer care arata cam asa:

16861151.png
Pasul 4. Dam click pe File, apoi Load model si cautam directorul unde avem noi modelul CS si dam Open
Pasul 5. Dupa ce am selectat modelul si am dat Open, o sa ne apara ceva de genul:

16861151saf.png
Ca sa Scriem ceva personalizat pe model , apasam pe optiunea Texture ca in imagine:

32234070.png
Pasul 6. Acum noi vrem sa scriem ceva pe cutit. Ca sa scriem pe un model mai intai trebuie sa executam operatiile urmatoare: - Apasam Export si selectam locatia Desktop dupa care numim imagine knifeskin si apoi apasam Save

jtvuo3.jpg
Pasul 7. Incepem Scrierea/colorarea! Acum deschidem prin paint, knifeskin.bmp care am salvat-o pe desktop si va arata cam asa :

2nsvqlg.jpg
Pasul 8. Selectam culoarea(Atentie!culorile din cs nu sunt ca si cele reale, deci culorile gen rosu, galben, albastru pe unele modele nu o sa functioneze!De preferabil e alb!) si scriem pe lama de cutit ce vreti voi.
Pasul 9. Acum trecem inapoi la programul nostru. Apasam optiunea import si selectam knifeskin.bmp apoi dam Open

280oc3p.jpg
Acum, dupa ce am dat click pe Body o sa ne apara ceva de genul :

2qjm5wo.jpg
Pasul 10.[ultimul] Salvearea noului model:
Apasam din nou pe optiunea texture si selectam save model apoi il numim v_knife si il salvam pe desktop.

DeepEvil 
(online)
(offline)

DeepEvil

Fondators
Mesaje : 458
Data de inscriere : 14/11/2013
Varsta : 101
Localizare : Miami Beach

https://enjoygame.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum